Fotografia lotnicza, Fotogrametria lotnicza, Zdjęcia z powietrza

Przedstawiamy wyjątkową na Polskim rynku ofertę fotografii z powietrza. Wykonujemy zdjęcia z lotu ptaka używając w zależności od potrzeb i wymagań klienta balon, wielowirnikowiec, latawiec, paralotnię, helikopter lub samolot. Dzięki wykorzystaniu różnych środków latających nasza oferta jest wyjątkowo elastyczna i korzystna cenowo !

Wybierz miejsce, które chcesz sfotografować, a my dopasujemy najlepszy i najtańszy sposób!

Balon helowy pozwala wykonywać zdjęcia z powietrza z wysokości od 5 do 150 metrów. Zapewnia wyjątkowo stabilny punkt zawieszenia aparatu przy braku lub słabym wietrze. Doskonale nadaje się do wykonywania wirtualnych panoram. Cyfrowy aparat fotograficzny podwieszony pod balonem jest sterowany radiowo i może wykonywać zdjęcia pod dowolnym kątem także równolegle do powierzchni ziemi. Jest to funkcja szczególnie przydatna przy tworzeniu fotoplanów i map. Fotografując dysponujemy stałym podglądem obrazu z aparatu. Balon na uwięzi jest bardzo bezpiecznym statkiem powietrznym. Dlatego może być wykorzystywany do fotografowania w miastach, nad grupami ludzi  i w miejscach niedostępnych dla motolotni, helikopterów i samolotów.

Balon helowy do fotografii
Balon helowy do fotografii

Latawiec fotograficzny doskonale sprawdza się na otwartych, wietrznych terenach. Przy jego użyciu można wykonywać zdjęcia z wysokości nawet 200 metrów. Dzięki radiowemu przekaźnikowi można podczas fotografowania obserwować obraz z aparatu na ziemi. Cyfrowy aparat jest zdalnie pochylany i obracany, i może wykonywać zdjęcia pod dowolnym kątem także fotografie pionowe. Podobnie jak z balonu, wykonane za jego pomocą zdjęcia można łączyć w panoramy. Jest to jedyny efektywny nośnik aparatu przy wiatrach silniejszych niż 8 m/s.

Sesja fotograficzna z balonu lub latawca nie jest ograniczona do jednego przelotu i może trwać nawet kilka godzin, w jednym miejscu. Dlatego nośniki te doskonale sprawdzają się podczas imprez masowych czy przedsięwzięć, które wymagają kilkudniowego dokumentowania.

Oktokopter
Oktokopter

Oktokopter (Bezzałogowy Statek Powietrzny) umożliwia wykonywanie zdjęć i filmów z powietrza w niedostępnych dla innych statków powietrznych miejscach. Sprzęt ten gotowy jest do pracy w ciągu kilku minut od przyjazdu. Wykorzystujemy najnowocześniejsze komputery pokładowe, połączone  m.in. z odbiornikiem GNSS (GPS) RTK, dlatego możemy dokładnie monitorować pozycję wielowirnikowca, jego wysokość lotu oraz stan baterii. Oktokopter dzięki wyjątkowo stabilnemu lotowi pozwala na wykonywanie nawet zdjęć nocnych ! Podobnie jak podczas korzystania z balonu i latawca posiadamy podgląd obrazu z aparatu na ziemi oraz pełną kontrolę nad ruchami aparatu i parametrami ekspozycji.

Samolot i helikopter uzupełniają naszą ofertę zdjęć z powietrza. Korzystamy z nich wszędzie tam gdzie nie można użyć tańszych środków latających lub wykorzystanie ich może przynieść lepsze efekty. Dzięki stałej współpracy z pilotami możemy zaoferować konkurencyjne ceny.

Samolot do zdjęć
Samolot do zdjęć

Zapewniamy doskonałą jakość zdjęć! Nasze fotografie mają wysoką rozdzielczość nie tylko dzięki dużej liczbie pikseli w aparacie ale także dzięki wykorzystaniu wyspecjalizowanych obiektywów. Nadają się do wykonywania modeli 3d, Numerycznych Modeli Terenu (NMT, DTM), Numerycznych Modeli Pokrycia Powierzchni Terenu (NMPPT, DSM), cyfrowych modeli terenu, ortofotografii, ortofotomozaik, renderingów i publikacji wielkoformatowych. Jako dodatkową usługę proponujemy przetworzenie zdjęć w panoramy, ortofotografie, ortofotomozaiki i obiekty 3d. Korzystamy zazwyczaj z pełnoklatkowych aparatów cyfrowych z profesjonalnymi obiektywami. Nie bez znaczenia jest również wieloletnie doświadczenie w fotografii lotniczej. Łączymy umiejętności fotograficzne z pomysłowością i nowoczesną techniką. Więcej informacji o zdjęciach i filmach z lotu ptaka na www.filmyzpowietrza.pl większe portfolio zdjęć i filmów na fotostacja.pl